Velké stránky: Postrach mobilního internetu, hračka pro Google

Obávali jste se vždy toho, že má Vaše stránka mnoho megabajtů a GoogleBot (robot Googlu) si s ní neporadí? Vaše obavy mohou jít stranou!

Google nemá žádný problém s procházením, zpracováním, ani indexováním právě takových stránek.

Pozor na přenos dat

Vývojáři však upozorňují na něco jiného. Tím je internet v mobilních zařízeních. Je důležité si uvědomit, že při načítání takto velkých stránek dochází k obrovskému přenosu dat, za který se platí. Proto lidé, kteří budou chtít navštívit takovou stránku na svém telefonu, pěkně za to zaplatí. Někteří jedinci se konkrétně na tuto problematiku zaměřují a jsou schopní Vám do detailu vypočítat, kolik vstup například na Vaši stránku stojí.

Které weby jsou tou největší pohromou?

Viděli jste někdy webové stránky, které měly v pozadí nebo v záhlaví či zápatí stránky nějaké velmi poutavé video? Pak to jsou přesně ty weby, které mohou mít velikost i stovky megabajtů.

Ačkoliv takové stránky nejsou hlavně uživateli žádány, Google si s nimi dokáže poradit. Je to hlavně z důvodu, že vyhledávání na internetu je o zprostředkovaných informacích. A jsou stránky, které jsou velmi obsáhlé, ale zároveň velmi hodnotné dodnes.