Co si představit pod linkbuildingem?

Když se rozhodnete pro optimalizaci webu, tak jedním z off-page postupů, jak optimalizace dosáhnout je linkbuilding, což znamená budování zpětných odkazů. Cílem linkbuildingu je propagovat daný web.

On-page techniky, které představují SEO jako takové, jsou založeny na aktivních úpravách konkrétně na daných webových stránkách. Zatím co off-page techniky, mezi které patří již výše zmíněný linkbuilding, optimalizují web mimo dané stránky.

Činnosti související s linkbuildingem

Linkbuilding patří k účinným metodám, které mají za cíl zlepšit pozice webů ve vyhledávačích. A následně zvýšit návštěvnost stránek jak ze zpětných odkazů, tak i z lepších pozic ve vyhledávačích. Tato metoda je však spojena s dalšími aktivitami, mezi které patří pravidelné uveřejňování příspěvků na sociálních sítích a pravidelné sdílení svého obsahu, publikování PR článků a příspěvků v diskuzích a blozích, ale i umisťování svých odkazů na důležitých webech. S tím pak souvisí i samotná tvorba hodnotného odkazového profilu.

Získejte strategické partnery díky Guest bloggingu

Guest blogging jindy také označovaný jako Guest posting patří mezi nejúčinnější metody linkbuildingu. Typickým pojmem v této oblasti je Guest post, který představuje jakýsi příspěvek nebo článek, který byl napsán třetí osobou. Tou osobou může být jak čtenář samotný, tak i bloger, partner atd, ne však samotným majitelem daného webu. Majiteli blogu díky tomu přibyde další obsah, který se na web hodí a přiláká tak určitou cílovou skupinu. V obsahu samozřejmě nesmí chybět relevantní odkaz. Velmi jednoduše řečeno jde o uveřejnění článku na jiném než vlastním webu. Z toho důvodu bývá také trefně nazývána jako hostovské příspěvky.  Má řadu výhod od zvýšení návštěvnosti a autority webu až po rozšíření propagace.