Jaké novinky nás čekají v oblasti SEO v roce 2018?

SEO je anglická zkratka pro Search Engine Optimization a znamená optimalizaci webu pro vyhledávače. SEO, velmi jednoduše řečeno, přináší základní principy a postupy pro optimalizování webových stránek s cílením na vyhledávání konkrétních klíčových slov ve vyhledávačích.

Co nás čeká?

Tak jako ve všech oblastech a oborech i v SEU můžeme v letošním roce očekávat nové návody a doporučení, která pomohou k maximální efektivnosti veškerých souvisejících činností. Jedná se o drobné vychytávky, které bychom neměli opomíjet. Základní standardy optimalizací pro vyhledávače zůstávají stále stejné. K velmi častým pojmům spojovaných s touto problematikou budou hlasová vyhledávání, vizuální obsahy a umělé inteligence. Ale teď se pojďme podívat na základní doporučení.

Doporučení pro rok 2018:

  1. Logická, ale zároveň jednoduchá skladba URL adres
  2. Originální a jasně stanovené nadpisy, titly a metadescriptiony
  3. Kvalitní a relevantní obsah na webu s minimální duplicitou
  4. Technická kvalita webové stránky
  5. Získává zpětných odkazů
  6. Zobrazení webu i pro mobilní telefony
  7. Rychlost načítání webu bude pro mnohé stále rozhodujícím koeficientem

Shrnutí

SEO optimalizace webu zahrnuje mnoho činností, které na sebe navazují. Pokud se dělají strávně, výsledkem je vyšší návštěvnost webu, vyšší pozice klíčových slov ve vyhledávačích a celkově lepší optimalizace. Doba jde neustále kupředu, a proto tomu musí být uzpůsobovány využívané metody a postupy. Již v minulém roce jsme mohly zaznamenat obměnu algoritmů k dobru nejrůznějších srovnávačů zboží a produktů. Z toho důvodu můžeme očekávat jejich růst i v letošním roce. Zároveň byly zvýšeny objevy videí v obsazích, což můžeme opět očekávat i letos. A co dalšího nám ještě letošní rok připraví? To se nechme překvapit.