Instagram nabývá na popularitě: Využijte toho!

Uvědomme si, že jsme moderní společnosti, která je prakticky závislá na internetu. Lidé chtějí být navzájem neustále v nějaké interakci, kterou často provádí právě prostřednictvím internetu a sociálních sítí. Každý moc dobře zná Facebook, který sociálním sítím vládne a jeho popularita nijak extra neklesla ani vlivem kauzy týkající se úniku dat. Na stupních vítězů se však objevuje též Instagram, který je ve světě velmi oblíbený a svou popularitu si získal i u nás.

Žijeme v sociální době

Lidé po celém světě jsou společenskými a sociálními tvory, kteří se pohybují na sociálních sítích, rádi sledují zajímavé věci a dozvídají se novinky. Sdílejí mezi sebou své zkušenosti s nejrůznějšími firmami, e-shopy, službami a produkty. Tyto reference následně ovlivňují ostatní uživatele a podněcují je také k nákupu nebo využití služeb.

Proč Instagram?

Instagram je poměrně mladou sociální sítí, která však čítá v současné době již více než sedm set milionů uživatelů. Lidem poskytuje jedinečnou možnost vytvářet a sdílet své fotografie a videa s celým světem. V roce 2016 si získal velké množství svých oblíbencům díky funkci InstaStories. Instagram tak začal válet konkurenční Snapchat. Vývojáři Instagramu neustále pracují na jeho vylepšování a zatím se jim to úspěšně daří a popularitu Instagramu posouvají stále více nahoru.

Vytvořte si firemní profil

Pokud chcete začít fungovat na Instagramu a využívat jeho možnosti, nemůžete začít nijak jinak, než založením svého firemní profil. Na první pohled je firemní profil totožný s tím klasickým, v nastavení však zjistíte, že nabízí další funkcionality, které na tom klasickém nemáte k dispozici. Firemní profily se propojují s profily na Facebooku a jednoduše tak umožňují navázání činností na těchto sociálních sítích. A zároveň samozřejmě získání detailních informací i o Vaší firmě od telefonu, po emaily a potřebné adresy.

Instagram Vám velmi účinně poslouží při publikování Vašich služeb a produktů. A neopomíná ani reklamy a sponzorované příspěvky. I zde se můžeme rozhodnout pro placenou reklamu a propagovat své příspěvky z firemního profilu. Počítat musíme s jistou omezeností. Uživatelé Facebooku a Instagramu nejsou totožní, z toho důvodu se vyplácí cílit zvlášť na lidi na Facebooku a zvlášť na Instagramu. Čas tomu věnovaný se Vám vrátí. Neváhejte a využijte veškeré možnosti této doby a podlehněte Instagramu, tak jako miliony jiných.