Facebook slaví výročí: 3+1 zajímavost z prostředí sociální sítě

Celosvětově známá sociální síť Facebook oslavila 1. února své patnácté narozeniny. Ano, na začátku února to bylo již patnáct let, co byla tato sociální síť založena a o tři dny později spuštěna. A je to právě Facebook, který tak významně ovlivnil současnou společnost a jednání velké většiny uživatelů.

Zajímavost číslo 1 – LIKE

Celosvětově známý palec nahoru tedy like je o pět let mladší než samotný Facebook. Aby byla uživatelům tato možnost k dispozici, vývojáři na ní pracovali dva roky. V řešení byly z počátku i jiné varianty jako například tlačítko s názvem „awesome“, symbol hvězdičky nebo plus. Od roku 2010 mohou uživatelé „lajkovat“ i komentáře a posledních pět let mají k dispozici i další emotikony, nejen palec nahoru.

Zajímavost číslo 2 – DISLIKE

Neustále řešené téma, kterým je palec dolů, o který by mnoho uživatelů stálo, ale vývojáři ho do inovací stále nepřidali, zatím nejspíš ani v plánu není. Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg je zásadně proti, protože chce, aby byla tato sociální síť maximálně pozitivním a příjemným prostředím bez zbytečných negací.

Zajímavost číslo 3 – Facebook a Yahoo!

Rok 2007 se mohl zapsat do historie obou sociálních sítí. Měl se uskutečnit prodej Facebooku firmě Yahoo! za miliardu dolarů. Následně však došlo ke snížení nabídky na 850 milionů dolarů. A Zuckerberg se následně rozhodl firmu neprodávat. Co by se stalo, kdyby k prodeji nakonec došlo? Vznikla by jedna obří sociální síť s názvem právě Yahoo!? Nebo by toto spojení nefungovalo a mělo by to fatální dopad? To je ve hvězdách.

Zajímavost číslo 4 – Facebookové číslo

Každému uživateli je na Facebooku přiděleno identifikační číslo. Pokud zadáte adresu facebook.com a za lomítko vložíte dané číslo, načte se automaticky daná profilová stránka. První tři čísla byla zvolena jako testovací a číslo 4 má samotný zakladatel Mark Zuckerberg.